Mobiel menu trigger

Bijzonderheden biologisch areaal

Sloten schonen

Sloten of wateren gelegen naast uw aangemelde (biologische) percelen kunnen worden geschoond. Als bagger wordt verdeeld over uw perceel, dan heeft dat geen invloed op de biologische status. Dat het perceel is aangemeld bij Skal is geen reden om de bagger te kunnen weigeren.

Werkzaamheden door derden

Worden er op uw aangemelde percelen werkzaamheden door derden uitgevoerd, zoals de aanleg van leidingen, buizen of een windturbine? Of het perceel aangemeld kan blijven bij Skal, hangt af van de werkzaamheden en of het perceel in uw eigen beheer blijft. Wanneer de werkzaamheden niet voldoen aan de biologische regelgeving of u raakt het beheer (tijdelijk) kwijt dan moet u het perceel afmelden bij Skal.

Simpele graafwerkzaamheden waarbij de biologische aarde weer wordt teruggestort, vormen geen probleem voor de biologische status van het perceel. Als er handelingen uitgevoerd gaan worden die niet voldoen aan de biologische regelgeving, bijvoorbeeld het gebruik van chemisch behandeld zaaizaad, dan meldt u het perceel vooraf af bij Skal. Op het moment dat het perceel weer volledig biologisch beheerd wordt, meldt u het perceel opnieuw aan bij Skal.

Gedoogplicht en beheer

In sommige gevallen wordt een gedoogplicht opgelegd voor de uit te voeren werkzaamheden, bijvoorbeeld door Rijkswaterstaat. Wanneer uw percelen worden opgeëist, maar wel onder uw beheer blijven, kunnen de percelen aangemeld blijven bij Skal. U blijft verantwoordelijk voor het beheer van de percelen volgens de biologische regelgeving of wetgeving.

Meldingsplicht

Wanneer onder gedoogplicht werkzaamheden op uw aangemelde percelen plaatsvinden, ontvangen wij hierover graag een bericht. Dit doet u door een mail te sturen aan landbouw@skal.nl met daarin de melding over de komende activiteiten.

Bezoekadres
Skal Biocontrole
Dr. Klinkertweg 28a
8025 BS Zwolle
Postadres
Skal Biocontrole
Postbus 384
8000 AJ Zwolle